PROGRAM SĂPTĂMÂNAL

24.02.2015 – 01.03.2015



MARȚI, 24.02.2015

ora 10,00

CAPRA CU TREI IEZI

dramatizare Ion Agachi după Ion Creangă

Distributia: Elena Zmuncilă, Dumitru Georgescu, Ioana Iordache, Mariana Teleman, Ileana Ocneanu
Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Mihai Pastramagiu
Muzica: Matilda Andrici
Pictura decorurilor: artistul naiv Gheorghe Ciobanu




ora 12,00

PRINŢUL FERICIT  

după Oscar Wilde

Distribuţia: Dumitru Georgescu, Alex Iuraşcu, Beatrice Volbea, Ioana Iordache, Aurelian Diaconu, George Cocoş,
                      Ioana Corban, Minodora Lungu
Regia: Radu-Alexandru Nica
Dramaturgia : Daniela Magiaru
Scenografia: Ioana Popescu
Coregrafia: Florin Fieroiu
Muzica: Vlaicu Golcea



MIERCURI, 25.02.2015


ora 10,00



PRIVIGHETOAREA

după Hans Christian Andersen


Dramatizarea şi regia:
Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ştefan
Distribuţie: Gabriela Andrei, Beatrice Volbea, Emanuel Florentin, Gabriel Lazăr, Radu Ştefan (mînuire)
                     Liviu Smîntînică, Gabriela Andrei, Emanuel Florentin, Cristian Gheorghiu, Ionuţ Gînju,
                     Beatrice Volbea, Carmen Mihalache-Hăisan, Elena Zmuncilă, Toma Hogea (voci)







ora 11,15

POVESTEA UNUI OM LENEȘ

după Ion Creangă

Scenariu și regie:
Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuţia: Toma Hogea, Viorel Vârlan, Gigi Șvaițer, Cătălin Cucu, Ionuț Gânju, Cristian Gheorghiu,
                      Paul Sobolevschi, Doina Iarcuczewicz, Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Ionela Arvinte, Carmen Mihalache



JOI, 26.02.2015


ora 10,00


CAPRA CU TREI IEZI

dramatizare Ion Agachi după Ion Creangă

Distributia: Elena Zmuncilă, Dumitru Georgescu, Ioana Iordache, Mariana Teleman, Ileana Ocneanu
Regia: Ion Ciubotaru
Scenografia: Mihai Pastramagiu
Muzica: Matilda Andrici
Pictura decorurilor: artistul naiv Gheorghe Ciobanu



ora 18,30


POVESTEA UNUI OM LENEȘ – AVANPREMIERĂ

după Ion Creangă

Scenariu și regie:
Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuţia: Toma Hogea, Viorel Vârlan, Gigi Șvaițer, Cătălin Cucu, Ionuț Gânju, Cristian Gheorghiu,
                      Paul Sobolevschi, Doina Iarcuczewicz, Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Ionela Arvinte, Carmen Mihalache


 

VINERI, 27.02.2015


ora 10,00

ALBINUŢA

după Grigore Vieru

           Regia şi adaptarea scenică: Ion Ciubotaru
           Scenografia: Mihai Pastramagiu
           Muzica: Simion Filimon, Gigi Şfaiţer
           Distribuţia: Mariana Teleman, Gabriela Andrei, Beatrice Volbea, Liliana Mavriş Vîrlan,
                                Iulia Deloiu Trif, Ionela Arvinte, Emanuel Florentin, Raluca Pintilie,
                                Georgescu Dumitru (student, Universitatea de Arte „George Enescu” Iaşi).

ALBINUŢA după Grigore Vieru


ora 12,30

POVESTEA UNUI OM LENEȘ

după Ion Creangă

Scenariu și regie:
Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuţia: Toma Hogea, Viorel Vârlan, Gigi Șvaițer, Cătălin Cucu, Ionuț Gânju, Cristian Gheorghiu,
                      Paul Sobolevschi, Doina Iarcuczewicz, Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Ionela Arvinte, Carmen Mihalache


DUMINICĂ, 01.03.2015


ora 10,00

PEŞTIŞORUL DE AUR

după A.S. Puskin

Regia şi scenografia: Constantin Brehnescu
Interpretează: Doina Iarcuczewicz, Liviu Smântânică

PEŞTIŞORUL DE AUR după A.S. Puskin


ora 11,30

POVESTEA UNUI OM LENEȘ – PREMIERĂ

după Ion Creangă

Scenariu și regie:
Constantin Brehnescu
Scenografia: Viorica Perju
Muzica: Radu Ștefan

Distribuţia: Toma Hogea, Viorel Vârlan, Gigi Șvaițer, Cătălin Cucu, Ionuț Gânju, Cristian Gheorghiu,
                      Paul Sobolevschi, Doina Iarcuczewicz, Iulia Deloiu Trif, Raluca Pintilie, Ionela Arvinte, Carmen Mihalache